Rolki/ Łyżwy

Sekcja Rolkarska

Sekcja Rolkarska działa od kwietnia to października.

Zapisy do Sekcji Rolkarskiej prowadzone są pod adresem: rolki@wilanowskiewilki.waw.pl

Zajęcia rolkarskie odbywają się raz w tygodniu na torze Stegny i trwają 1,5 godziny. Prowadzone są przez instruktorów Warszawskiego Klubu Hello Sport. Równocześnie odbywają się zajęcia w grupach dla dzieci i dla dorosłych.

Miesięczna składka za Sekcję Rolkarską wynosi 120,00 zł i jest płatna do 7-go każdego miesiąca przelewem na konto UKS Wilanowskie Wilki. Szczegóły w zakładce opłaty.

Dodatkowe koszty to opłata za wejście na tor: dzieci koszt biletu to 3 zł/ dorośli 4 zł. Płatne we własnym zakresie w kasie na obiekcie.

Sprzęt jaki jest potrzebny do zajęć to: dzieci obowiązkowo muszą mieć ochraniacze na kolana, łokcie, nadgarstki oraz kask (może być rowerowy). Rolki można kupić w większości sklepów sportowych. Na terenie Toru Stegny nie ma wypożyczalni w której można wypożyczyć rolki. Mniejsze dzieci warto wyposażyć w rolki z dwoma kółkami z tyłu dzięki czemu są bardziej stabilne. Dorośli oprócz rolek obowiązkowo muszą mieć kask. Strój oczywiście sportowy.

Prosimy zabrać także obuwie sportowe ponieważ zajęcia zaczynają się rozgrzewką bez rolek.

Dla tych, którzy zgłoszą się po raz pierwszy przeprowadzona zostanie ocena umiejętności przez instruktorów i zakwalifikowanie do grupy)

Po zakwalifikowaniu dziecka do danej grupy nie ma konieczności zapisywania się na każde zajęcia oddzielnie. Dzieci będą automatycznie zapisane do przydzielonej grupy.

 

hello-sport3Szkolenia narciarskie i rolkarskie na Torze Łyżwiarskim Stegny prowadzone są przez instruktorów Hello-Sport. Misją tej inicjatywy jest propagowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia – szczególnie wśród najmłodszych. Zajęcia na stoku prowadzone są z dziećmi od 3 roku życia, młodzieżą oraz dorosłymi. Szkolenia odbywają się według programu nauczania opartego na wieloletnim doświadczeniu według zasady „przez zabawę do sportu”. Zajęcia prowadzone są indywidualnie lub grupowo. Szkołę tworzą absolwenci warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego, którzy dzięki studiom zdobyli wiedzę oraz umiejętności niezbędne do pracy z dziećmi. Kadrę stanowią osoby, które ze sportem związane są od najmłodszych lat. Instruktorzy swoją pasją i pozytywną energią pragną zarazić swoich podopiecznych. Posiadają kwalifikacje pedagogiczne i uprawnienia trenerskie.