O nas

UKS_WILKI_LOGOUczniowski Klub Sportowy Wilanowskie Wilki został założony w 2015 roku przez grupę rodziców dzieci z Przedszkola 420 w Warszawie szukających szerszej oferty zajęć sportowo-ruchowych dla przedszkolaków.

Aktywnością która skłoniła nas do działania były zajęcia narciarskie na Górce Szczęśliwickiej zorganizowane we współpracy z Klubem Sportowym Live z Bielska Białej. Duży odzew owocował w zorganizowaniu dwóch turnusów obozu narciarskiego dla naszych przedszkolaków w Bukowinie Tatrzańskiej w marcu 2015 roku.

Po powrocie z obozów, zainteresowani udziałem swoich dzieci w zajęciach fizyczno-rozwojowych rodzice postanowili  założyć stowarzyszenie pod nazwą UKS Wilanowskie Wilki.

Następną aktywnością był Sportowy Piknik Rodzinny zorganizowany w Powsinie przy współudziale Centrum Kultury Wilanów, które było naszym gospodarzem. W pikniku tym udział wzięło ponad 60 dzieci wraz z rodzinami.

27 maja 2015 roku Uczniowski Klub Sportowy Wilanowskie Wilki został wpisany do ewidencji Uczniowskich Klubów Sportowych Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy pod numerem 594.

W połowie czerwca 2015 roku spróbowaliśmy swoich sił pod żaglami na Jeziorze Zegrzyńskim, a następnie w okolicznym parku linowym.

Pod koniec czerwca i na początku sierpnia 2015 roku zorganizowane zostały niezapomniane spływy kajakowe na malowniczej Czarnej Hańczy, w których uczestniczyły całe rodziny.

Od września 2015 roku oficjalnie powstały cztery sekcje naszego klubu:

  • Sekcja Piłki Nożnej prowadzona  przez trenerów będących również nauczycielami WF-u w Szkole Podstawowej 358 w Wilanowie
  • Sekcja Karate prowadzona przez instruktorów z Klubu Karate Kyokushin IPPON
  • Sekcja Pływacka prowadzona przez dwie instruktorki pływania Panią Edytę Lango oraz Panią Joannę Kamińską.
  • Sekcja Narciarska/Rolkarska początkowo prowadzona przez Klub Sportowy Live z Bielska Białej, który jest również organizatorem grudniowych 3-dniowych szkoleń oraz marcowych obozów narciarskich w Bukowinie Tatrzańskiej. Od stycznia 2016 roku zajęcia na Górce Szczęśliwickiej prowadzą instruktorzy z Warszawskiego Klubu Hello-Sport, którzy w sezonie wiosenno-letnim prowadzą również zajęcia rolkarskie na Torze Łyżwiarskim Stegny.

Poza regularnymi zajęciami wyżej wymienionych sekcji, organizowane są również, przez członków klubu, spływy kajakowe oraz wycieczki górskie m.in. na szczyty Korony Gór Polskich.

W listopadzie 2015 roku ruszyły zajęcia z baletu prowadzone przez Panią Annę Kudybę właścicielkę znanej w Wilanowie Szkoły Baletowej „Anna”, a od stycznia 2016 roku zajęcia taneczne Dance Mix 4 Kids prowadzone przez Pana Mateusza Mielcarza z Mat Dance Studio.

W niedzielę, 22 listopada 2015, odbył się inauguracyjny Turniej Piłkarskiej Ligi Przedszkolaka o Puchar Burmistrza dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, połączony ze sportową zabawą dla całych rodzin zorganizowany przez UKS Wilanowskie Wilki. Pomysłowi przyklasnął też burmistrz dzielnicy Wilanów, Ludwik Rakowski, który ufundował puchar dla zwycięskiej drużyny. Gratulacje burmistrza i wszystkich kibicujących na trybunach rodziców trafiły do walecznej drużyny z Przedszkola nr 416, która zdobyła puchar i gros nagród. W rozgrywkach brało udział 6 drużyn piłkarskich –reprezentujących wszystkie przedszkola publiczne z Wilanowa . Ale sportowa impreza Wilanowskich Wilków była świętem nie tylko futbolu – zawodnicy z sekcji karate pod okiem instruktorów dali pokaz swoich umiejętności, a szaloną zabawę taneczną poprowadził popularny i lubiany wśród wilanowskich dzieci animator Pan Mateusz Mielcarz. Dzięki licznym sponsorom nagrodzone zostały wszystkie dzieci – i te, które brały udział w rozgrywkach, i te które zdecydowały się na zabawę w hali sportowej.

Wraz z otwarciem dnia 1 września 2016 roku na terenie Wilanowa Zachodniego pierwszej szkoły podstawowej, która umiejscowiona jest w bezpośrednim sąsiedztwie Przedszkola 420, UKS Wilanowskie Wilki przeniósł swoją siedzibę i większość zajęć do nowej placówki  pozostawiając jednak również odnogę przedszkolną. Sekcja Narciarsko/Rolkarska została rozdzielona na dwie Sekcje: Narciarską i Rolkarsko/Łyżwiarską i pożegnaliśmy się z Sekcją Karate, która przeszła bezpośrednio pod skrzydła Klubu Karate Kyokushin IPPON. Powstały również trzy nowe sekcje: Gimnastyki Korekcyjnej, Gimnastyki z Elementami Tańca oraz Zajęć Ogólnorozwojowych dla Chłopców. Instruktorami tych sekcji są nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 358. Sekcję Piłki Nożnej przejęli też trenerzy związani bezpośrednio z SP 358.

W chwili obecnej w naszym UKS-e w dziewięciu sekcjach ćwiczy ponad 400 dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Serdecznie zapraszamy do naszego klubu wszystkie dzieci z Wilanowa i okolic.